Informacje o projekcie:

Fundacja „Razem” zaprasza do udziału w projekcie „Aktywni na rynku pracy” RPMA.09.01.00-14-d416/19 realizowanym na terenie województwa mazowieckiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Oś priorytetowa 9: Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działanie 9.1. Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Wartość projektu: 835 017,31

Dofinansowanie: 790 467,31

Wkład UE: 668 013,85

Okres realizacji projektu: od 1.10.2020 r. do 31.05.2022 r.

Główne zadania projektu:

  1. Identyfikacja i diagnoza potrzeb uczestników - opracowanie ścieżki reintegracji
    • Indywidualne spotkania z psychologiem w celu Identyfikacji i diagnozy potrzeb uczestników - Opracowanie ścieżki reintegracji
    • Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym w celu Identyfikacji i diagnozy potrzeb uczestników - Opracowanie ścieżki reintegracji
  2. Instrumenty aktywnej integracji o charakterze społecznym
    • indywidualne poradnictwo psychologiczne
    • indywidualne poradnictwo pedagogiczne
    • indywidualne poradnictwo prawne
    • coaching
    • grupowe warsztaty kompetencji społecznych
    • grupowe warsztaty rodzinne
    • praktyczne zajęcia integracji społecznej
  3. Instrumenty aktywnej integracji o charakterze edukacyjnym
    • szkolenia zawodowe „szyte na miarę”
  4. Instrumenty aktywnej integracji o charakterze zawodowym
    • doradztwo zawodowe
    • pośrednictwo pracy
    • staże/praktyki

Cel główny projektu:

Cel główny projektu to zwiększenie możliwości zatrudnienia 60 (36K) osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu województwa mazowieckiego poprzez realizację kompleksowego programu aktywizacji społeczno-zawodowej w okresie od 01.10.2020 do 31.03.2022.

Cele szczegółowe:

  1. Nabycie przez co najmniej 48 mieszkańców pow. makowskiego, przasnyskiego, pułtuskiego, ostrowskiego, węgrowskiego, sokołowskiego, ostrołęckiego kompetencji społecznych poprzez instrumenty aktywnej integracji społecznej w okresie od 01.10.2020 do 31.03.2022
  2. Nabycie nowych kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez co najmniej 48 UP dzięki poradnictwu, pośrednictwu pracy i szkoleniom zawodowym w okresie od 01.10.2020 do 31.03.2022 r.
  3. Nabycie doświadczenia zawodowego przez 35 UP poprzez 3-miesięczne staże u pracodawców w okresie od 01.10.2020 do 30.03.2022 r.
  4. Wzrost u co najmniej 21 UP aktywizacji społeczno-zatrudnieniowej poprzez podjęcie zatrudnienia, poszukiwanie pracy, podjęcie aktywności społecznych w okresie od 01.10.2020 do 31.03.2022 r.

Planowane rezultaty realizacji projektu:

Wskaźniki rezultatu:

  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które uzyskały kwalifikacje lub nabyły kompetencje po opuszczeniu programu – 48 os. w tym 29 kobiet
  • Odsetek pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które dokonały postępu w aktywizacji społecznej (efektywność społeczna) – 34%
  • Odsetek pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które spełniły kryterium efektywności zatrudnieniowej – 25%
  • Liczba os. objętych wsparciem w progr. : 60 os.(36K);
  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, poszukujących pracy po opuszczeniu programu - 10 os. (6K)
  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 5 os. (3K)

Wskaźniki produktu:

  • Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w programie 60 os. (36K)
  • Liczba osób objętych instrumentami aktywnej integracji o charakterze społecznym i edukacyjnym 60 os. (36K)
  • Liczba osób objętych instrumentami aktywnej integracji o charakterze zawodowym – 45 os. (27K)

Co oferujemy Uczestnikom Projektu?

  • Indywidualną diagnozę potrzeb i potencjału Uczestników Projektu i opracowanie planu działania – dla każdej osoby zastosowana będzie diagnoza oraz Indywidualna Ścieżka Reintegracji dla 60 osób,
  • Indywidualne poradnictwo psychologiczne dla 60 osób,
  • indywidualne poradnictwo pedagogiczne dla 60 osób,
  • indywidualne poradnictwo prawne dla 60 osób,
  • Coaching dla 60 osób,
  • Grupowe warsztaty kompetencji społecznych dla 60 osób,
  • Grupowe warsztaty rodzinne dla 45 osób
  • Praktyczne zajęcia integracji społecznej dla 60 osób,
  • Pośrednictwo pracy w celu ukierunkowania na rynku pracy i znalezienia miejsca zatrudnienia adekwatnego do potrzeb i możliwości każdego Uczestnika Projektu dla 45 osób
  • Szkolenia zawodowe dla 60 osób
  • Stypendium szkoleniowe dla 60 osób
  • Doradztwo zawodowe dla 45 osób
  • Staże zawodowe dla 35 osób

Kto może wziąć udział w Projekcie:

Do udziału w Projekcie zapraszamy osoby spełniające poniższe kryteria:

  • Zamieszkujące w myśl KC teren województwa mazowieckiego: powiat makowski, ostrowski, pułtuski, przasnyski, sokołowski, węgrowski, ostrołęcki,
  • Osoby pełnoletnie,
  • Osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
  • Osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego,
  • Korzystające ze świadczeń pomocy społecznej w tym z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej,
  • Kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej,
  • Osoby z niepełnosprawnością

Zgłoszenie do udziału w Projekcie:

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe.

Oraz dostarczyć osobiście lub listownie do biura projektu:
Siedziba Fundacji „Razem” ul. Czesława Niemena 16, 07-410 Ostrołęka tel. 883 020 319

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY